Nebeské divadlo blesky sprevádzané meteorickým rojom Perzeidy

blesky búrka nočná obloha

Ahojte milý moji priatelia, prajem Vám krásny deň! Včera večer sa odohrávalo na oblohe jedno krásne svetelné divadlo. Ak ma už poznáte, určite viete, že ma to nenechalo chladnou a tak vzniklo jedno time-lapse video, ktoré som pre Vás pripravila.

 

Vždy pripravená

väčšinou som pripravená, foťáky nabité a pripravené na akciu. Včera tomu bolo podobne tak, no jedna malá chybička sa predsa len našla. Foťák bol nabitý a pripravený, no čo som ani nečakala potrebovala som namiesto jedného foťáku rovno dva, na dve krásne rozdielne divadlá na oblohe. Pochopíte ma, iba ak máte podobnú, neviem či to nazvať úchylku. Každopádne toto je moja veľká záľuba, fascinujú ma krásne scenérie a rôzne krásne výhľady či už na oblohu, alebo krásnu prírodu.

 

Jedno z týchto krásnych predstavení na nočnej oblohe som zachytila. Blesky spoza oblaku, foťák nastavený a Time – Lapse video sa podarilo. Teda nechám na vašom posúdení, či sa podarilo naozaj 😀

 

Ak sa Vám video páčilo podporte ma like-om, alebo odberom môjho youtubového kanála. Ďakujem

 

Meteorický roj Perzeidy

Ako každý rok v auguste, tak aj v tomto období, teda v auguste sa na oblohe dá pozorovať meteorický roj Perzeidy. Včera sme sledovali nočnú oblohu a čakali sme kedy uvidíme padajúce Perzeidy. Dočkali sme sa dve krásne jasné padajúce Perzeidy, ktoré boli vidieť dlhšie, ako len chvíľku. Ich prelet bol dosť výrazný. Predošlé roky som ešte také krásne pády nevidela. Môžete si pozrieť zachytené perzeidy v roku 2018

 

Ak sa Vám video páčilo podporte ma like-om, alebo odberom môjho youtubového kanála. Ďakujem

 

Čo ma však sklamalo, bolo to, že druhý foťák, ktorým som mohla zachytiť padanie Perzeidov bol vybitý. Samozrejme túto chybu som hneď napravila a foťák šiel na celú noc na nabíjačku. Dnes sa chystám na opätovné sledovanie Perzeidov a dúfam, že som na ich pozorovanie dostatočne pripravená a zajtra pre vás pridám video, ktoré zachytí niekoľko padajúcich Perzeidov.

Odporúčam, ak chcete stráviť romantickú noc po boku s vašou milovanou polovičkou nieje nič krajšie a romantickejšie, ako pozorovať padajúce meteority.

Ako ste na tom vy s pozorovaním nočnej oblohy? Radi pozorujete nočnú oblohu, len tak?

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.